Nduja CALABRESE, 250 gr, slodko - pikantna włoska kiełbasa Zobacz większe

Ndujotto CALABRESE, 250 gr, slodko - pikantna włoska kiełbasa

Nowy produkt

Dojrzewająca, do rozsmarowania, kalabryjska kiełbasa wieprzowa. Idealna do rozsmarowywania na pieczywie oraz jako dodatek do makaronów , sosów i innych dań.

Cena za 1 sztukę o wadze 250 gram  :  336 zł ( ok. 122 zł / kg ) 

Waga :  ok. 250 gram

DOSTAWA CAŁA POLSKA

PRZY WIĘKSZYCH ZAMÓWIENIACH MOŻLIWOŚC NEGOCJACJI CENY ! 

ZAPRASZAMY ! 

Więcej szczegółów

Opis

Waga w kilogramach0.3

Więcej informacji

Nduja - to rodzaj bardzo ostrej włoskiej kiełbasy o miękkiej konsystencji przez co nadaje się także do smarowania na pieczywo. Ten rodzaj wędliny był pierwotnie produkowany w południowej Kalabrii w mieście Spilinga i w jego okolicach, a obecnie całej Kalabrii. Określenie "'nduja" pochodzi od francuskiego rodzaju kiełbasy o nazwie andouille.

Produkuje się ją z drobno mielonych tłustych części wieprzowiny, ostrej papryki (peperoncino), soli i przypraw. Formowana jest w naturalnym flaku z jelita grubego w cylindryczne porcje kiełbasy i wędzona. Proporcje mięsa do peperoncino mogą być różne - zwykle 2:1, ale bywa także 3:1. Tradycyjnie ważny jest naturalny tucz świń na mięso do 'nduja, a papryka powinna pochodzić z regionu Poro w Kalabrii i zawierać dwie jej odmiany - ostrą i słodką. Do wędzenia używa się zwykle drzewa oliwkowego i akacjowego. Proces dojrzewania trwa 90-150 dni.

Oprócz smarowidła na pieczywie np. tostowym, może być używana jako baza do sosów i jako dodatek do pizzy.

Comments ( )